برگزاری نشست «تأملی بر پدیده داعش» با حضور حجت‌الاسلام پارسانیا

دومین نشست «جامعه‌شناسی داعش» با موضوع «تأملی بر پدیده داعش» با حضور حجت‌الاسلام پارسانیا در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
خبرگزاری فارس: برگزاری نشست «تأملی بر پدیده داعش» با حضور حجت‌الاسلام پارسانیا

به گزارش خبرگزاری فارس، باگذشت بیش از یک دهه از ظهور و بروز جهانی جریان‌های سلفی تکفیری نگاه ایرانی به این جریان‌ها غالبا از سطح نگاه‌های سیاسی امنیتی فراتر نرفته و زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی بین‌المللی ظهور این جریانات و تاثیرات آنها مورد بررسی قرار نگرفته است.

در همین راستا پس از برگزاری نخستین جلسه از مجموعه نشست‌های بررسی جامعه‌شناختی جریان‌های سلفی تکفیری با عنوان «جامعه‌شناسی داعش» توسط پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی با همکاری اتحادیه بین‌المللی امت واحده دومین نشست با عنوان «تاملی بر پدیده داعش» برگزار می‌شود.

در این برنامه حجت‌الاسلام حمید پارسانیا با موضوع «جریان‌شناسی گروه‌های تکفیری»، دکتر احمد نادری با موضوع «سلفی‌گری افراطی؛ از اندیشه تا خشونت‌ورزی» و دکتر سیدمهدی اعتمادی‌فرد با موضوع «بررسی اجتماعی و نقش بسترهای اجتماعی در بازتولید و تداوم داعش» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

این نشست فردا (سه‌شنبه) ساعت ۱۸ ساعت ۱۵:۳۰ در تالار شریعتی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. ۹۳/۰۹/۱۷ – ۱۶:۱۳
منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *