جنسیت و نفس

جنسیت و نفس

با گفتارها و گفت و گوهایی از اساتید و دانشوران محمدتقی مصباح یزدی …

 

ویراستار: هادی صادقی
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
زبان کتاب: فارسی
سال نشر: ۱۳۹۱
شمارگان: ۳۰۰۰
چاپ جاری: ۱
تعداد صفحات: ۱۷۰
وزن(گرم): ۲۲۹
شابک:
۹۷۸-۶۰۰-۵۵۸۲-۸۱-۹
معرفی کتاب:

 این کتاب ضمن گردآوری مصاحبه ها و مقالات اساتیدی چون محمدتقی مصباح یزدی، غلام رضا فیاضی، سیدمحمدغروی، حمیدپارسانیا، محمدتقی سبحانی، هادی صادقی، یدالله یزدان پناه، مرتضی جوادی آملی، محمدتقی کرمی، محمدرضا زیبائی نژاد درباره موضوع جنسیت و نفس، به تبیین اهمیت و جایگاه جنسیت و نفس، طرح پرسش های اصلی، دیدگاه های مطرح شده، نقاط مشترک و متمایز دیدگاه ها و نتایج حاصل از هر دیدگاه پرداخته است.

در پیشگفتار کتاب جنسیت و نفس آمده است: در باب جنسیت و روح، گرچه سخن چندانی درکتب متداول فلسفی دیده نمی شود و این بحث دغدغه ذهنی فلاسفه پیشین نبوده است، اما فلاسفه معاصر گه گاه به مناسبت های مختلف به آن پرداخته اند.

بر اساس آنچه در پیشگفتار این کتاب ذکر شده است، دفتر مطالعات و تحقیقات زنان با استنطاق از دانشوران، دریچه ای به طرح ایده ها و دیدگاه های نو در حوزه مطالعات جنسیتی گشوده و در یک مراوده علمی زمینه حساسیت، باز اندیشی و اصلاح برخی از گزاره های علمی را فراهم نموده است.

این نوشتار درهفت گفتار جنسیت و نفس از منظر فلسفه، جایگاه انسانی زن در حکمت اسلامی، جنسیت و نفس در اسلام، ظرفیت های فلسفه در مسئله جنسیت، جنسیت و سنخیت، جنسیت و نفس به روایت حکمت متعاله و جنسیت و نفس ارائه شده است.

لینک خرید:
http://bookroom.ir/book/10878/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *