حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا: دانشجویان استقبال پرشوری از طرح گفتمان نخبگان داشتند/ آینده علوم انسانی در دست این نخبگان است

حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا: دانشجویان استقبال پرشوری از طرح گفتمان نخبگان داشتند/ آینده علوم انسانی در دست این نخبگان استرییس قطب بنیادهای نظری نظام متقن علوم اسلامی و انسانی دفترتبلیغات اسلامی با اشاره به استقبال پرشور دانشجویان از طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی گفت: آینده علوم انسانی در دست این نخبگان است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید پارسانیا در مراسم افتتاحیه دومین گفتمان نخبگان علوم انسانی که در مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد با بیان اینکه ما اعتقاد داریم که آینده علوم انسانی در دستان نخبگان است،اظهار کرد: شرکت کنندگان دراین گفتمان دانشجویان جوانی هستند که وارد این عرصه شدند و همه هستی خود را تقدیم این حوزه معرفتی کرده اند.
وی با اشاره به برگزاری این گفتمان در ام القرای جهان اسلام قم، تصریح کرد: در این دوره اساتید و صاحب نظرانی که در حوزه علوم انسانی حرفی برای گفتن دارند به تبیین مباحث خود در این دوره خواهند پرداخت که می تواند برای دانشجویان مفید باشد.
رییس کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی  ضمن تقدیر از تلاش های رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برای برگزاری این دوره، افزود: خوشبختانه با دغدغه ای که حجت الاسلام والمسلمین واعظی در ارتباط با علوم انسانی داشتند تمام ظرفیت های این مرکز را برای برگزاری هرچه با شکوهتر این دوره بسیج کردند.
وی با بیان اینکه ما در ایران نیازمند آشنایی با شناسنامه علوم انسانی برای بازنگری و تبیین آن بر اساس نیازهای جمهوری اسلامی هستیم،اظهار کرد: ما معتقدیم بخشی از آینده جهان اسلام از مسیر گفتمان نخبگان علوم انسانی و نشست های مشابه رقم خواهد خورد.
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا گفت: ما تلاش کردیم در گفتمان نخبگان علوم انسانی از تمام صاحب نظران بویژه کسانی که نظرهای مخالف دارند نیز بهره مند شویم.
لازم به ذکر است دومین دوره گفتمان نخبگان علوم انسانی به همت دفترتبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از ۲۹ مرداد ماه به مدت ۱۵ روز در دهکده وسف برگزار خواهد شد.

لینک خبر:

https://www.dte.ir/Portal/home/?news/13242/169441/306275/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *