پارسانیا: شناخت شناسنامه علوم اسلامی از اهداف طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی است

پارسانیا: شناخت شناسنامه علوم اسلامی از اهداف طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی است

شفقنا- دبیر قطب بنیان های نظری علوم انسانی و اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در تلاش هستیم تا شناسنامه علوم اسلامی را همراه با شما بشناسیم و از ظرفیت های موجود در آن حداکثر استفاده را ببریم.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم؛ حجت الاسلام و المسلمین حمید پارسانیا در مراسم افتتاحیه طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی که ظهر روز جمعه در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شده بود، بیان کرد: افرادی که در این دوره شرکت کرده اند از عزیزانی هستند که علوم انسانی جامعه و آینده این علوم در دستان آنهاست، دانشجویانی که با سرمایه جوانی و ذهن خود وارد این عرصه شده اند.

او ادامه داد: این روزها باید فرصتی باشد تا دوستان بتوانند از مطالب ارزشمند اساتید و از محل های بحث و گفتگو استفاده کنند.

این مدرس حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه ۴۰ نفر از اساتید در این اردو حضور دارند، تصریح کرد: هدف این نشست تعامل درباره علوم انسانی و عرصه ای است که به آن وارد شده اید و در مقاطعی که در پیش خواهید داشت، نظام آموزشی مفاهیمی را به شما آموزش می دهد و ما نیز در کنار آن در تلاشیم تا شناسنامه علوم اسلامی را همراه با شما بشناسیم و از ظرفیت های موجود در آن حداکثر استفاده را ببریم.

او ادامه داد: اکثریت کسانی که در ایران و در این حوزه ها می اندیشند در خدمت دانشجویان خواهند بود و این امر درحالی است که تنها به رویکرد موافقین تحول در علوم انسانی اکتفا نکرده ایم و به حوزه انتقادی آن نیز توجه ویژه ای داریم.

پارسانیا در پایان افزود: این دوره ۴ تا ۶ سال زمان می برد و افرادی که در این دوره حضور دارند با نظارت های تیم ارزیاب در طی این سال ها، این امکان وجود دارد تا عده ای حذف شوند و در پایان تعداد کمتری از دانشجویان به نتیجه و اهداف تبیین شده برسند.

همچنین در ادامه جلسه؛ موسوی، دبیر علمی طرح با اشاره به اینکه آموزش های انجام گرفته با گروهی از اساتید شکل گرفته است، عنوان کرد: خوشبختانه از نتایج مهم این گفتمان می توان به طراحی نظام موضوعات نسبتا منسجمی اشاره کرد که سعی شده است تا در آن از اندیشه های مختلف علوم انسانی استفاده شود؛ این نظام موضوعات با تلاش های سه تیم ماهیت علوم انسانی مدرن، دین شناسی و ظرفیت های علوم حوزوی و علمی-دینی به سرانجام می رسد.

مراسم افتتاحیه دومین دوره گفتمان نخبگان علوم انسانی ظهر روز جمعه با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول در علوم انسانی و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر پارسانیا، رئیس کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر فتوتیان، دبیر طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی با حضور بیش از ۳۵۰ دانشجو برگزیده رشته علوم انسانی آغاز به کار کرد.

تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۵/۱۶۰۹:۳۲

 

لینک خبر:http://khabarone.ir/news/3060869

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *