پارسانیا: علوم انسانی با فرهنگ و اعتقادات اسلام مرتبط است

پارسانیا: علوم انسانی با فرهنگ و اعتقادات اسلام مرتبط است

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مدیران علمی وظیفه دارند فرصت را ایجاد کرده تا در حوزه علوم انسانی اندیشیده شود و کتاب‌های دانشگاهی علوم انسانی با تغییرات اساسی اسلامی شود.
به گزارش خبرنگار شفقنا در قم؛ حجت الاسلام و المسلمین حمید پارسانیا در مراسم اختتامیه گفتمان نخبگان علوم انسانی که در سالن همایش‌ غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، ابراز داشت: برگزاری اردوهای نخبگان علوم انسانی با رویکرد دینی، فرهنگی و علمی برگزار شده و ادامه خواهد شد.
او ادامه داد: دانشجویانی که در اردوهای این دوره و دوره قبل نخبگان علوم انسانی شرکت کردند الحمدالله با مباحث بسیار خوبی آشنا شدند که بدون شک در آینده برای زندگی آن‌ها مفید است.
پارسانیا با اشاره بر اینکه علوم انسانی با فرهنگ و اعتقادات اسلام مرتبط است، گفت: سازمان‌های علمی که عهده دار آموزش علوم انسانی هستند باید علوم انسانی اسلامی را مورد توجه قرار دهند.
او ادامه داد: اردوی نخبگان علوم انسانی به مدت ۱۲ روز با حضور بیش از ۳۰۰ دانشجوی نخبه علوم انسانی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در استان قم برگزار شد و در زمینه نسبت علوم انسانی و اسلام توسط اساتید تبیین شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با اشاره بر اینکه اگر انقلاب اسلامی ایجاد نمی‌شد فرصتی برای تحول در علوم انسانی به دست نمی‌آمد تصریح کرد: مدیران علمی وظیفه دارند فرصت را ایجاد کرده تا در حوزه علوم انسانی اندیشیده شود و کتاب‌های دانشگاهی علوم انسانی با تغییرات اساسی اسلامی شود.

زمان انتشار : ۲۹ مرداد ,۱۳۹۵

لینک خبر:

پارسانیا: علوم انسانی با فرهنگ و اعتقادات اسلام مرتبط است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *